Спільне хвилювання: позитивні емоції як профілактика вікових недуг
Колективне переживання позитивних почуттів стає все менш досяжним «задоволенням» для наших сучасників. Проте, спільне хвилювання з позитивним вектором – це дуже дієва профілактика вікових недуг. На сьогодні і так роз’єднаний соціум переживає важкий період, складність якого дедалі більше посилює і ускладнює всесвітня пандемія. Навіть ті, хто перемістив свої громадські контакти виключно в соцмережі та месенджери (а таких чимало), відчувають у наші неспокійні дні гострий дефіцит живого спілкування та масових переживань захоплених почуттів, які насправді гарантують лише концерти поп-зірок та національні паради на честь великих державних свят. На прикладі маловтішних реалій розглянемо повсякденність тих співгромадян, кого дошкуляють хронічні захворювання та ослаблена здатність їм протистояти, оскільки органічні ресурси закінчуються.
Ті, у кого мати чи батько, бабуся чи дідусь, брат чи сестра, дядько чи тітка досягли поважного віку і у фізичному плані є людьми з особливими потребами, обтяженими різними хворобами, чудово розуміють про що йдеться. Чим характерне старіння щодо посильної участі у житті? Тим, що цієї участі практично немає.
Українські пенсіонери похилого віку, яких, приміром, спіткав перелом шийки стегна, не в змозі самостійно пересуватися далі, ніж балкон або лоджія власної квартири, а лавка біля парадного входу в багатоквартирний будинок доступна лише за сприятливих рук. Але не завжди доступний навіть такий формат виходу “у світ”. Невиліковна онкологія або деменція вимагають постійної підтримки ззовні — опорно-руховий апарат часто «не слухається» свого власника, а через перманентні провали в пам’яті сенільне недоумство не допускає самостійних пересувань далі туалету — і те, якщо літня людина ще може самостійно використовувати його. за призначенням.
Самоізоляція та дистанціювання неприпустимі при деяких діагнозах
Соціальна адаптація для людей похилого віку, обтяжених здебільшого невиліковними хворобами (хвороба Альцгеймера, паркінсонізм, патології серця і судин, цукровий діабет у небезпечній для життя стадії, остеопороз, атеросклероз та багато інших), передбачає спільне проведення часу в колі доброзичливого , яким пишається приватний будинок для людей похилого віку Park » .
Позитивну дію щоденних контактів у такому оточенні не можна недооцінювати. Мануальний терапевт, завдяки зусиллям якого геріатричний пансіонат «Сонячний Парк» допомагає постояльцям триматися в тонусі і відновлюватися після серцево-судинних криз ( інфаркт , інсульт ) , пропонує реабілітаційні програми – це рефлексотерапія , налагодження вершальної здатності інгаляції, УВЧ (ультрависокочастотне лікування), гімнастика Євмінова , масаж , техніка суджок ( акупунктура, голкорефлексотерапія) та багато інших інструментів підтримки виснажених патологіями організмів.
Чому позитивні хвилювання в компанії розуміючих людей такі важливі для наших дорогих людей похилого віку?
Відповідь на таке непросте на перший погляд питання лежить на поверхні. І в літньому віці люди залишаються людьми з тим же природним набором людських потреб і сподівань, але тільки можливості значно скорочуються через загальну ослабленість . Колективні емоції ж, маю на увазі ті легкі хвилювання, які робить доступними своїм гостям геронтологічний санаторій . Park » , гарантують просту і доступну для загального розуміння радість, що надає колосальний профілактичний вплив для кожного, хто перебуває в полі її сприятливого впливу.
Як пандемія та ковід (Covid-19) перешкоджають створенню сприятливого психоемоційного стану широких мас?
Відсутність емоційної взаємодії суттєво збіднює повсякденність кожного представника світової спільноти незалежно від раси, національності, гендерної приналежності, соціального статусу, вікової категорії та стану здоров’я на поточний час. Роз’єднаність посилюється з кожним черговим карантином, які з інтервалами йдуть один за одним. Співробітники, які звикли працювати пліч-о-пліч і ділитися своїми життєвими досягненнями і прикростями один з одним, тепер переважно сидять по будинках і спілкуються на відстані в форматі віддаленої роботи, що поширився. Обмеження торкнулися всіх без винятку і ще більше посилили самотність тих, хто й так почував себе незатребуваним у соціумі.
Насамперед це стосується тих, хто вже не працює навіть віддалено, кому дуже важко дістатися в інший район міста до родичів, які нескінченно зайняті роботою, навчанням та вбивають час лише для нетривалого нічного відпочинку . Йдеться про тих, кому понад 65 років, а попереду лише «туман» недоумства та байдужість навколишнього світу.
Які фактори характеризують актуальну ситуацію в цьому аспекті?
- Адекватна соціальна адаптація людей похилого віку часто недоступна навіть у спеціалізованих установах, оскільки не всі вони дотримуються нормативів, які вимагає виконувати МОЗ України (Міністерство охорони здоров’я). Щодо цього «Сонячний Парк» на хорошому рахунку.
- Експерти зазначають, що епідемія коронавірусної інфекції створює негативне емоційне середовище, в якому легко множаться психічні розлади — це стосується як молодших поколінь, так і співгромадян вікових груп 65+ (вік 70, 80 років і більше).
- Людина є соціальним створенням і нормальне спілкування з собі подібними необхідно кожному незалежно від його філософських поглядів та належності до неформальних категорій населення.
- Інтелектуальна взаємодія, як реалізація однієї з основних напрямних гуманітарних контактів, є нагальною потребою розуму, тоді як колективне переживання є потребою «серця», що гарантує повноцінні враження для подальшого осмисленого проведення часу.
- Локдаун і карантин кинули населення в той стан, в якому багато хто з найбільших наших співгромадян змушений перебувати постійно. Безвихідь ситуації в тому, що немічне тіло часто не дозволяє вчиняти ті дії, які надзвичайно бажані літнім страждальцям. Багато громадян на сьогодні змушені дистанціюватися один від одного згідно з вимогами масової самоізоляції, що надзвичайно травматично для кожної людини у психоемоційному ракурсі.
- Радісне сприйняття дійсності вислизає для багатьох людей похилого віку так само, як сучасний обиватель знемагає від неможливості під час локдауну піти на стадіон і спільно з тисячами інших соратників по цій події як слід «вболівати» за улюблену команду.
- Як стверджує статистика, люди сміються вчетверо частіше тоді, коли «обертаються в теплій компанії» добре знайомих їм і приємних у спілкуванні людей. А як відомо всім і кожному, сміх суттєво продовжує життя.
- Дослідження показали, що негативні емоції здатні передаватися від однієї людини іншій подібно до інфекційних захворювань. Захистіть дорогих людей похилого віку від негативу, який важко контролювати без вживання спеціальних заходів. У нашому оточенні дуже багато важких і шкідливих для психічного стану літньої людини чинників. Спеціалізована установа, у свою чергу, гарантує, що буде надана і паліативна допомога , і патронажна опіка на найвищому професійному рівні.
Кваліфікований догляд за літніми — це перш за все створення комфортної, доброзичливої та спокійної атмосфери, в якій сусіди по кімнаті можуть обмінятися кількома ввічливими словами, що ілюструють доброзичливість фразами чи просто по-доброму поглянути один на одного, і це додасть усьому майбутньому дню радісне . Не можна недооцінювати важливість позитивність емоцій особливо у поважному віці, коли зростає значення кожного прожитого дня. Подивіться навколо, на себе, на мінливі до гіршого обставини кожного дня, зіпсованого дією SARS-CoV-2 , на умови життя всього суспільства, і Вам стане зрозумілим те, чого позбавлені люди, замкнені умовно «в чотирьох стінах» свого похилого віку та патологій , яких неможливо позбутися, але доступно пом’якшити їх згубну течію.
Еміль Дюркгейм: « Найбільше люди радіють тоді, коли разом хвилюються і переживають якусь конструктивну подію »
Соціолог із Франції , який впровадив у науковий світогляд теорію про колективне переживання та його позитивну дію, мав для цього повну підставу. Спільна діяльність великої кількості людей, що разом відстежують хід і результат великого спортивного змагання, зайнятих пошуком найбільш ергономічного виходу зі складної ситуації на виробництві, що моляться у храмі або хвацько танцюють на танцполі приносить одночасно і розрядку, і зарядку зі знаком плюс. Пандемія ж, своєю чергою, істотно скоротила для людства можливість отримання подібного заряду спільної радості. Але соціологи зараз працюють над пом’якшенням чи повним усуненням дефіциту масового хвилювання, спрямованого в творче русло.
Будинок для людей похилого віку « Sunny Park » гарантує позитивні емоції своїм гостям
Спільне проведення часу під уважним наглядом делікатного персоналу забезпечує постояльцям радісні емоції протягом усього дня. Послуги доглядальниці , що входять до комплексного обслуговування, також передбачають душевне спілкування, адже співробітники санаторію проходять ретельний відбір не лише за професійними параметрами, а й у сенсі здатності до загальнолюдських комунікативних цінностей.
Щоденні прогулянки прилеглою до будівлі санаторію території за підтримки в особі няні, яка охоче виконує функції «сестри милосердя», дозволяють перебувати на свіжому повітрі в компанії однолітків, а інфузійна терапія у виконанні досвідченої медсестри підтримує стабільний стан ослабленого організму.
Під час переглядів кінокартини, телевистави або телевізійної передачі гарантовані м’які та стійкі емоції, які може дати лише переживання у колективі. Позитивний настрій закріплює участь в імпровізованих концертах, настільних іграх, гуртках за інтересами, які вітають прагнення образотворчого мистецтва, в’язання, гри на музичних інструментах та хорових співів. Відзначимо також, що спокій перебування в доброзичливій атмосфері «Сонячного Парку» підтримує постійний контакт з ріднею за допомогою телефонії та мережі Інтернет, а також необмежені візити рідних та близьких у будь-який момент, що підходить для щоденного розпорядку постояльців.