Деменція. Як жити близьким?

Деменція. Як жити близьким? Проблеми з пам’яттю до повного помутніння розуму. Коли хтось у сім’ї захворювання на деменцію, то випробування починаються і для інших членів сім’ї. Чим ми можемо допомогти Вам?

Скільки живуть із деменцією?

Відчуття страху, провини, відчаю та дикої несправедливості — складно перерахувати все, що починають випробувати ті, чиї батьки день за днем починають все забувати. Легкі проблеми з пам’яттю зазнає більшість людей, яким за 60. Це усвідомлюють і самі люди похилого віку, але при цьому, такі проблеми не заважають їм вести активний спосіб життя. Але в четвертій частині населення все переростає у деменцію. Тяжкі форми захворювання називають недоумством і маразмом.

Не має значення, що спричинило розвиток деменції, але незворотний процес, який уже почав прогресувати в організмі людини, вже змінив життя до невпізнання. Люди похилого віку з деменцією перестають сприймати нову інформацію, логічно мислити, перестають впізнавати близьких людей, можуть навіть вважати своїх дітей безвісти зниклими. Згодом людина просто не може перебувати в квартирі одна, тому що вона не може сама про себе подбати. Радість, здивування, співпереживання — все це тепер йому чуже.

З цього моменту і життя інших членів сім’ї не буде колишнім. Заради цього часом доводиться жертвувати своєю кар’єрою, дивитися на те, як на очах руйнуються стосунки з чоловіком, часу на своїх дітей і не залишається. Число, що страждають на деменцію, збільшується з кожним роком. А поруч із ними виживають ті, кому доводиться миритися із цією драмою до останнього дня свого родича.
Як бути родичам хворого на деменцію?

Деменція це потрясіння для будь-якої людини. Відкладає відбиток попри всі плани людини. Стара людина більше не зможе спілкуватися як раніше, адже вона просто не запам’ятовує розпочату фразу.

Щоб допомогти хворому, Вам необхідно вчитися заново з ним спілкуватися

Ось кілька рекомендацій:

1) Говоріть не поспішаючи, щоб людина розуміла кожне ваше слово.

2) У жодному разі не говоріть на підвищених тонах. Людина з деменцією не чутиме те, що вами сказано, а в першу чергу звертатиме увагу на тон, яким ви це сказали.

3) Переконайтеся, що людина похилого віку вас слухає. Для цього подивіться йому у вічі.

4) Завжди проявляйте ініціативу поговорити з людиною похилого віку.

5) Згодом вам необхідно звикнути до того, що людині буде все складніше розпочинати бесіду першій.

6) Формуйте питання таким чином, щоб людина могла відповідати парою слів.

7) Якщо ви бачите, що старий родич Вас не розуміє, постарайтеся перефразувати пропозицію на простішу.

8) Людина з деменцією краще запам’ятовує минуле, ніж те, що відбувається з нею на даному етапі життя.

9) Постарайтеся якнайчастіше говорити про те, що було раніше. Такі розмови заспокоюватимуть старого родича.

10) Ні в якому разі не говоріть про людину похилого віку в третій особі, коли вона присутня в кімнаті. Це його принижує.

Догляд за літніми людьми з деменцією в будинок для літніх людей “Сонячний парк”

Ми можемо запропонувати кожному гостю:

1) Індивідуальну програму лікування.

2) Психологічну підтримку. Велике значення для людини похилого віку відіграє особистий контакт, підтримка, турбота і любов.

3) Індивідуальні заняття.

4) Профілактичні заходи.

5) Фізичні вправи та щоденні прогулянки на свіжому повітрі.

6) Правильне харчування. До кожного пацієнта розробляється індивідуальне меню дієтологом.

7) Медичний огляд.

8) Контроль за станом здоров’я 24 години на добу.

Пансіонат “Сонячний парк” розташований у мальовничій місцевості неподалік міста. Свіже повітря, природа, спів птахів, тиша та умиротворення – все це позитивно впливає на людей з деменцією.

Телефон +38 (067) 153-05-05