Психологічна допомога літнім людям
Будь-яка людина протягом свого життя стикається з різними стресовими ситуаціями. У молодості ми легко долаємо труднощі, проте з віком все складніше прийняти ту чи іншу ситуацію. Часом людям похилого віку може не вистачити турботи та підтримки близьких , у цьому випадку найкращий спосіб допомогти — скористатися допомогою психолога.
Що таке психологічна допомога
Старіння тіла, загострення хронічних захворювань та поява нових, самотність і неможливість забезпечити різноманітне дозвілля викликають у людини похилого віку депресію та страх смерті. Він стає буркотливим, незадовільним, дратівливим, часом усіма силами привертає увагу оточуючих. Подолати подібні проблеми і здобути радість у сірих буднях поодинці може бути просто не під силу. Психологічна підтримка у цій ситуації необхідна: як із боку сім’ї та близьких , а й ось фахівця.
Коли людям похилого віку потрібна психологічна допомога
Розрізняють кілька основних причин депресії у похилому віці:
- брак грошей. З виходом на пенсію більшість громадян перестають працювати, звідси випливають фінансові проблеми та погіршення якості життя.
· Проблеми зі здоров’ям. З віком все частіше нагадують про себе старі хвороби, з’являються нові хронічні захворювання, часто людям похилого віку складно самостійно себе обслуговувати, пересуватися або виконувати поточні справи. Через це багато хто відчуває свою безпорадність і злиться на самих себе. · Самотність. Часто люди похилого віку з роками віддаляються від зовнішнього світу, діти виростають і живуть окремо, друзів і близьких стає дедалі менше. Через це загострюється відчуття самотності та непотрібності. Якщо у молодому віці людина самостійно може забезпечити себе цікавим дозвіллям, то з віком це стає все складнішим. Сірі будні змінюють один одного, за винятком будь-яких змін або розваг.
Методи психологічної допомоги для людей похилого віку, для лежачих осіб похилого віку, інвалідів
Існує кілька способів лікування депресії у людей похилого віку: акцентування уваги пацієнта на особистих успіхах та перемогах над побутовими проблемами або власним організмом, розстановка завдань на найближче майбутнє (наприклад, почати повертатися чи садитись), виявлення страхів, заміна жалості до себе конструктивними почуттями. Важливо допомогти людині прийняти себе і навчитися жити в нових для неї умовах через вирішення щоденних завдань та досягнення маленьких, але важливих для неї успіхів.
Особливості поведінки літніх людей (позитивна поведінка, негативна поведінка)
З роками у людей змінюється сприйняття навколишньої дійсності, знижується стресостійкість, фізична активність зводиться до мінімуму, а на перший план виходять проблеми зі здоров’ям. Пенсіонерам часом складно сконцентрувати свою увагу на чомусь, запам’ятати інформацію або виконати певні дії. Через це вони часто стають замкнутими, живуть минулим та готуються до смерті.
Літні люди умовно поділяють на 2 групи:
- Позитивний тип. Пенсіонер вважає себе важливим і потрібним, до нього звертаються за порадою, дбають, запитують його думку щодо того чи іншого важливого питання. Літня людина задоволена життям, відчуває любов і турботу про близьких.
- Негативний тип. Ця категорія відрізняється «зіпсованим характером»: поводяться відчужено, часто ображаються і висловлюють своє невдоволення . Такі люди вважають себе нікому не потрібними, а свої знання та життєвий досвід марними. Звідси закономірно з’являються різкий і болісний протест проти становища, що склався, а також спроби привернути до себе увагу. Якщо ви помітили подібні характерні прояви, то варто задуматися про звернення за психологічною допомогою для позбавлення близької людини від депресивного стану.
У пансіонаті «Сонячний парк» ви зможете знайти кваліфікованих фахівців, які готові надати психологічну допомогу людям похилого віку. Досвідчений лікар допоможе впоратися з депресивним станом, прийняти свій вік та нові умови життя.