Як втішити бабусю, яка страждає на померлого чоловіка?

Сьогодні ми хочемо поговорити про те, як потішити бабусю, яка втратила близького. У вашій родині сталося лихо? Вам хочеться втішити свою бабусю, але ви просто не знаєте, як підтримати людину? Які слова можна говорити, а які не варто?

Горе — це реакція людини, яка зазнала якоїсь серйозної втрати. Особливо гостро проявляється на людей похилого віку.

Існує 4 стадії переживання горя

1) Фаза шоку. Може тривати від кількох секунд і до кількох тижнів. Характеризується тим, що людина не може усвідомити те, що сталося, не відчуває нічого, практично не рухається протягом дня, відмовляється їсти, страждає на безсоння.

2) Фаза страждання. Може тривати від 1,5 до 2 місяців. Можна визначити знижену увагу, відсутність концентрації, проблеми з пам’яттю, відсутність сну. Людина перебуває у постійному тривожному стані, бажанні побути на самоті, відсутністю сил. Можуть розпочатися проблеми зі шлунком. Якщо старенька бабуся переживає смерть коханої людини, то в цей момент вона може його ідеалізувати і підносити.

3) Фаза прийняття. Настає десь за рік після втрати. Характеризується відновленням апетиту та сну, людина знову починає будувати плани та жити далі. Іноді людина може страждати на померлого , але такі напади починаються набагато рідше.

4) Фаза відновлення. Настає через пару років, коли до смерті близької людини літня бабуся починає спокійніше ставитися.
Чи варто втішати людину?

Звісно, так. Якщо в цей момент з близькою людиною нікого не виявиться, то все може закінчитися плачевно — алкоголізм, проблеми з серцем, інфаркт, інсульт , нещасні випадки та багато іншого. Саме тому психологічна допомога в даному випадку грає величезне значення .

Слова втіхи

Пропонуємо вам кілька варіантів, як ви можете підтримати близьку людину після того, як помер дідусь:

1) Намагайтеся не залишати бабусю надовго на самоті, вона повинна відчувати, що навіть після смерті чоловіка вона не одна.

2) Намагайтеся ненав’язливо торкатися неї. Можна взяти за руку, покласти руку на плече, погладити по голові. Слідкуйте за тим, як реагує людина похилого віку на ваші дії. Якщо людина похилого віку починає відштовхувати ваші дотики, не варто нав’язуватися, але й залишати літню людину в горі одного категорично не можна.

3) Контролюйте, щоб ваша близька регулярно їла і не забувала вживати необхідні медикаменти, в даному випадку можливо заспокійливі.

4) Допоможіть бабусі організувати похорон та поминання.

5) Слухайте все, що вона говорить.

Чого не варто говорити

«Від такої втрати складно одужає», «Тільки час зможе вилікувати такі рани», «Ти ж у нас сильна»: такі фрази можуть зробити тільки більше, але ніяк не підтримати людині.

“На все воля Божа”, “Відмучився”, “Там йому точно буде краще, ніж на нашому світі”, “Не варто про це думати”. Такі фрази можуть глибоко поранити людину похилого віку, тому що будуть звучати, наче натяк припинити щось відчувати до померлого .

«Ех, якби лікарі встигли приїхати швидше», «Якби ми приділяли більше уваги», «А якби я в цей момент була поруч»: усі ці фрази зовсім порожні і не мають ніякого сенсу. Від таких слів ви тільки можете посилити ситуацію, але не заспокоїти людину.

Як підтримати людину похилого віку, якщо ви в іншому місті чи змушені їхати?

Якщо у людини сталося горе, то ви в будь-якому випадку маєте бути поруч. Як тільки ви помітите, що горе трохи стихло, можете взяти бабусю, пройтися містом або сходити в парк. Може, доведеться навіть змусити людину прогулятися з вами. Не варто боятися здатися нав’язливим, бо через час вам дякуватимуть за те, що дозволили трохи розвіятися.

Якщо ви опинилися в іншому місті, то обов’язково необхідно дозволити бабусі, щоб підтримати її у важкій ситуації.

Не забувайте про те, що ваше завдання допомогти пережити горе, особливо якщо йдеться про вашу близьку людину. Якщо у вас немає можливості зараз знаходитися поряд з бабусею, пам’ятайте, що ми завжди поряд з вами. У будь-який момент ви можете зателефонувати за вказаним номером телефону, і ми запропонуємо вашій близькій людині пройти курс реабілітації після втрати близької людини в пансіонаті «Сонячний парк».

Дзвони 24 години на добу та 7 днів на тиждень: +38 (067) 153-05-05.