Депресія у літньому віці

Слово «депресія» в наш час знайоме багатьом, і складно знайти людину, яка б не зазнала на собі проявів цього розладу тією чи іншою мірою.

Живучи в соціумі, важко уникнути цього лиха. Депресивні розлади бувають навіть у дуже молодих людей – через невдачі, переживання. А з віком гнітючий стан може посилюватися, і тому люди похилого віку іноді стають похмурими, пригніченими і нервовими. Якщо це не розпізнати на ранніх стадіях, можуть з’явитися тривожні стани та депресивне марення.

Тому серед психічних розладів у людей похилого віку стареча депресія займає не останнє місце, вона дуже поширена через втому, нестачу енергії, постійного занепокоєння. Близько 40 відсотків людей похилого віку з психологічними проблемами страждають саме на депресію, причому частіше жінки.

Для людей похилого віку характерна самотність, яка пов’язана з втратою близьких людей, проживанням далеко від дітей, втратою друзів. Залишившись на самоті, людина похилого віку може почати чахнути, перебуваючи наодинці з собою, загострюються захворювання.
Чи буває щаслива старість? Звісно, так. Головне навіть у похилому віці зберегти інтерес до життя, гумор та мудрість.

Чому виникає депресія?

Депресія у похилому віці може розвиватися через прогресуючі захворювання, загострення серцево-судинних захворювань, погіршення зору та слуху, діагностику таких хвороб, як рак, діабет. Може супроводжувати розвиток старечого недоумства, порушень опорно-рухового апарату. Призначені лікарем ліки можуть давати побічні ефекти, що викликають депресію.

Одна з причин – важко сприймається період старіння. Людина стає немічною, їй стає все складніше обслуговувати себе, падає зір та слух, що провокує депресивні стани.

Досить важке випробування – вихід на пенсію. «Пенсійна депресія» викликана переживанням своєї непотрібності, відмовою від звичного способу життя, пов’язаного з роботою та перебуванням у колективі. Особливо це стосується тих, хто ще почувається здатним працювати, але був відправлений на пенсію.

Небезпечно для психологічного стану переїжджати у літньому віці. Тому до цього потрібно ставитися з обережністю, створювати максимально комфортні умови для старої людини, яка переїжджає.

Для людей похилого віку характерна самотність, яка пов’язана з втратою близьких людей, проживанням далеко від дітей, втратою друзів. Залишившись на самоті, людина похилого віку може почати чахнути, перебуваючи наодинці з собою, загострюються захворювання.

Тому літня людина потребує максимальної уваги, щоб вона не могла відчути тягар самотнього життя. Один із виходів – проживання в пансіонаті для людей похилого віку , яке допоможе вирішити проблему самотності.

Симптоми депресії:

  • Літня людина починає постійно переживати, чекає на нещастя, розповідає про погані передчуття, весь час бурчить, стогне чи зітхає. Його переслідує постійне занепокоєння, думки про смерть.
  • Він почувається втраченим, що виявляється у безцільному ходінні по дому та безглуздій перестановці речей.
  • Мова сповільнюється, голос стає монотонним.
  • Людина перестає читати книги, а дивиться серіали, приміряючи ситуації та переживаючи за героїв як за себе.
  • Не любить гуляти, намагається весь час лежати чи сидіти.
  • Втрата апетиту, схуднення, втрата сну, безсоння.
  • Вживання алкоголю. Симптоми можуть пройти непоміченими , списуватись на старечий характер, властиві віку зміни або звичайний стрес. Тому важливо звернути на це увагу – краще діагностувати її у фахівця.

Лікування депресії у літніх людей

Хорошим рішенням для лікування депресії буде проживання в пансіонаті для людей похилого віку – там він отримає відповідне лікування, розвиток депресії сповільниться, також добре впливає спілкування з людьми свого віку, захоплюючі заняття та цікаве проведення часу. Завдяки цьому повертається радість до життя. Депресія викликає небажання рухатися: при цьому рух це добрий спосіб боротьби з нею.

Як би не розвивалася стареча депресія, лікування вимагає не тільки ліків, хоча лікарська терапія, психотерапія та антидепресанти необхідні.

Потрібна допомога у спілкуванні, приємних розмовах. Таке можна отримати в приватному будинку для літніх людей, як від працівників, так і від постояльців. Коли хвороба ще на початковій стадії, методи виходу з депресії – розвиток соціальних зв’язків, різні види діяльності, у тому числі творчої. Насичене та цікаве життя, хобі – ключ від депресії. Знайомства та захоплюючі заняття сприяють одужанню, тільки якщо вони приємні людині, справді цікаві.

Не можна забувати про прогулянки на свіжому повітрі, русі, лікувальній фізкультурі та повноцінному харчуванні.

Дуже потрібна підтримка близьких . У приватному будинку для людей похилого віку «Сонячний парк» наш персонал зробить усе, щоб не допустити депресії у людей похилого віку та попередити її появу. Для цього у нас вживається ціла низка заходів – від соціальної підтримки до спеціального харчування.