Виплати пенсій у жовтні 2021 року: громадяни вікової категорії 75+ отримають додаткові кошти

На сьогоднішній день Пенсійний фонд України має велику заборгованість перед Держказначейством . Станом на вересень поточного року борг перевищив позначку сімдесят чотири мільярди гривень. У Міністерстві фінансів зазначили, що дана тенденція триває, що провокує ризики виплат коштів для виплат пенсіонерам поряд зі зниженням кількості працюючих українців. Але раніше уряд уже проводив поступові збільшення пенсій, у тому числі в березні було проведено індексацію — вона необхідна для зменшення боргу та стабілізації ситуації. Крім того, на 2021 рік було заплановано декілька заходів щодо збільшення пенсій. Так, з 1 жовтня громадяни вікової категорії 75+ матимуть додаткові кошти у розмірі 400 гривень. Крім цього, для громадян віком 75-80 мінімальної пенсії встановлено у розмірі 2 500 грн.

Реалізація пенсійної реформи

Зазначимо, що цього року деякі категорії українців, які втратили працездатність, уже отримали додаткові фінанси. У січні для людей вікової категорії 65+ підвищили мінімалку з 2 100 до 2 400 грн. У березні додаткову виплату в 500 гривень отримали особи віком від 80 років, а їх « мінімалка » зросла до 2 600 грн. Також з весни підвищили розмір виплат для чоловіків зі стажем 35 років, а для жінок — зі страховим ресурсом 30 років, на сто гривень.

Крім осені, доплати плануються і на грудень. Так, в останній місяць 2021 року мінімальна пенсія для людей вікової категорії 65+ досягне позначки 2 600 грн , це зумовлено зростанням мінімальної заробітної плати. А ось підвищення прожиткового мінімуму спричиняє надбавки у розмірі чотирьох відсотків для кожної категорії пенсіонерів.

Слід зазначити, що сьогодні уряд працює над впровадженням накопичувальної системи пенсійного страхування. Потрібно розібратися, чим вона відрізняється від звичної для українців.

У чому переваги накопичувальних пенсій?

В Україні вже давно говорять про необхідність обов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення, але насправді ми маємо низку труднощів і нерозуміння куди все рухається. Ще з літа 2021 року Кабінет міністрів країни працює над зниженням податків для українців, кошти з яких мають нараховуватись на особисті пенсійні рахунки громадян.

Сьогодні існує дві думки щодо «самостійних» відрахувань:

  • Прихильники системи заявляють, що українці мають дбати про свою комфортну старість уже сьогодні. Вони повинні мати розуміння того, що держава може просто не виплачувати солідарну пенсію або її рівень буде недостатнім для реалізації навіть мінімальних потреб. Саме тому важливо створювати «подушки безпеки» вже зараз, відраховуючи, зокрема, кошти до недержавних пенсійних фондів.
  • Противники введення накопичувальної системи заявляють про небезпеку подібних фінансових структур. Вони наголошують, що за роки незалежності збанкрутувала величезна кількість банків, при тому що за банківською системою ретельно стежить Національний банк України . За пенсійними фондами контроль набагато менший. Не менш важливо згадати і девальвацію валюти щодо долара США. Вкладені кошти, якщо не прогорять, тоді просто знеціняться.

Незалежні експерти вважають, що для розвитку недержавного пенсійного фонту вся фінансова система має працювати безперебійно та правильно. Крім того, важливо займатися просвітництвом та виховувати довіру у населення до неї. Сьогодні досягти цього за нинішніх умов проблематично.

Комфортна та безпечна старість у геріатричному санаторії «Сонячний Парк»

выплаты пенсий, Госказначейство, Министерство финансов, грн, гривна, Кабинет министров, болезнь Паркинсона, синдром АльцгеймераЛітні люди потребують не лише соціальної забезпеченості від держави, а й якісного догляду, який повною мірою реалізують співробітники геронтологічного госпіталю «Сонячний Парк». Через роки багато людей відчувають, як їхній організм в’яне — вченим поки не під силу зупинити природне старіння. При цьому слід розуміти, що життя людини має бути побудовано таким чином, щоб у похилому віці він почував себе на гідному рівні. Стабілізацією фізичного та психоемоційного стану вже багато років займаються профільні фахівці українського приватного пансіонату « Sunny Park ».

Співробітники закладу реабілітують людей, які перенесли інсульт, інфаркт, перелом шийки стегна. Забезпечують усім необхідним громадян із особливими потребами, а також тих, хто переніс складне хірургічне лікування. На особливому місці стоїть турбота про тяжкохворих підопічних, які частково чи повністю втратили здатність до самообслуговування. Це, наприклад, люди з хворобою Паркінсона, синдромом Альцгеймера , а також з діагнозами розсіяний склероз та деменція .

У стінах будинку для людей похилого віку постоялець зустріне «осінь життя» в доброзичливій та затишній атмосфері.