Пансіонат для літніх людей «Sunny Park»
Сучасне суспільство відрізняється низкою протиріч. Одне полягає у прагненні зберігати традиції, які вписуються у реальні особливості нашого життя. Багато хто розглядає пансіонат для людей похилого віку як якесь гнітюче місце, жителі якого томляться в неволі, кинуті своїми родичами напризволяще.
Однак практика адекватного ставлення до людей похилого віку, що склалася в найбільш розвинених країнах світу, говорить про протилежне . І будується вона на тому, що гідна старість може суттєво відрізнятися від застарілого формату життя людей похилого віку у своїх сім’ях.
Здається, що тільки родичі зможуть оточити людей похилого віку належною турботою і увагою, але дійсність виявляється діаметрально протилежною. Пояснюється це двома причинами:
- Літні люди більш схильні до різних захворювань, а процес терапії утруднений все тим же віком.
- Виникає необхідність у професійному догляді, який медичною мовою називають сестринським процесом, а організувати родичі його не можуть, якщо не мають відповідної профільної підготовки.
Актуальні проблеми літніх людей
Мова йде про цілком закономірні явища, а стосуються вони буквально всіх людей похилого віку. У когось вони виражаються в м’якій формі, у когось у більш гострій та важкій, але певні зміни стосуються всіх тих, хто старше 60 років.
З кожним роком вони дедалі більше перетворюються на втрату можливості життєзабезпечення самотужки. При цьому люди похилого віку не хочуть миритися з таким перебігом справ, від чого псується характер, змінюється поведінка, перебудовуються відносини з членами сім’ї та соціумом як таким. Звичайно, далеко не у кожного пенсіонера можна знайти симптоми, які підходять під критерії діагностики розладів психіки , але практично у всіх з роками змінюються поведінка, мислення та емоційна сфера.
Справжні проблеми починаються після того, як людина перевалює кордон у 70 років. Приблизно 40% людей цього віку потребують якщо не догляду, то хоча б нагляду. З роками з’являються симптоми того, що в медицині називають деменцією .
Чому пансіонат для літніх людей кращий, ніж догляд родичів?
Характерною особливістю роботи з людьми похилого віку є те, що вона повинна проходити на стику психотерапії і різних соматичних напрямків медицини. Однак не тільки ймовірні пацієнти, а й їхні родичі зазвичай вкрай негативно ставляться до згадки всього того, що пов’язано з психікою. Тим часом комплекс хвороб та загального психічного стану призводить до того, що хтось із молодих родичів виявляється «прикутим» до іншого члена сім’ї, який перебуває у поважному віці.
В результаті виходить комплекс догляду низької якості, та ще й із втратою можливості розвитку для того, хто бере на себе місію добровільної доглядальниці. Прощайте мрії та амбіції, навіть особисте життя — дівчина доглядатиме бабусю. І триватиме це не один рік, доведеться саме на той період, коли внучці краще було б облаштовувати власне життя.
Одним із найбільш яскравих показників того, що необхідний професійний догляд є деменція, яка зазвичай поєднується з амнестичним синдромом. Дещо рідше виникає особливий вид розладу психіки, який має цілком стійкі риси. Настільки, що набув статусу автономної нозологічної одиниці — сенільний параноїд .
Наявність чинників психічного розладу дуже рідко посідає серйозну втрату можливості здійснювати якісь події у побуті і соціумі. Хворі похилого віку можуть самостійно готувати собі їжу, пересуватися містом без сторонньої допомоги, робити покупки в магазинах. Можна подумати, що цьому можна лише радіти… Висновок дещо поспішний.
У ході приготування їжі вони можуть легко залишити каструлю на плиті і задрімати, а зайшовши на незнайому вулицю — втратити орієнтацію так, ніби опинилися в іншій країні, а може бути і на іншій планеті. У магазинах також може статися щось неприємне. Наприклад, іноді у ЗМІ з’являються матеріали про те, що пенсіонери намагаються щось вкрасти.
Іноді це зовсім незначні продукти, які не мають особливого сенсу красти, якщо йдеться про економічну вигоду. Однак для чогось літні це роблять. Розгадка подібних феноменів лежить у галузі результатів дослідження того, як фізичні вікові зміни відбиваються на психічному статусі людей похилого віку.
Існують тяжкі хвороби, що виявляються лише з віком, а природа деяких із них залишається невідомою. До них належать хвороби Альцгеймера, Піка, Крейтцфельда -Якоба, Гентінгтона , Паркінсона, розсіяний склероз та ряд інших. Усі вони обов’язково супроводжуються деменцією. Найчастіше терапія пов’язані з метою повного одужання пацієнтів. Це зовсім не означає, що хворих слід ігнорувати та відправляти до хоспісів. При грамотно розставлених пріоритетах і виборі найбільш адекватних методів усунення симптоми вдається істотно згладити. Тут і стає найактуальнішим сестринський процес. Що приховує у себе це поняття?
Сестринський процес у спеціальних закладах для літніх людей
Не просто догляд та дотримання режиму дня, контроль прийому медикаментів та виконання різних процедур, а й найбільш оптимальне для хворого ставлення з боку людей. Це побудова системи комунікацій, яка виключить травмування психіки.
Якщо підсумовувати всі основні складові сестринського процесу, ми отримаємо список складових грамотного підходу до формування взаємин «пацієнт – медична сестра». Він включає:
- анамнез життя, збирання відомостей про особистісні особливості пацієнта;
- вироблення необхідного комплексу медичного обслуговування;
- визначення найбільш значимих аспектів у догляді;
- планування медичних заходів та послідовне здійснення всіх намічених процедур.
Робота з людьми похилого віку найчастіше виключає потребу у повноцінній соціальній реабілітації. Методико-соціальні норми обслуговування формуються з урахуванням особливостей осіб похилого віку. При цьому цілі динамічно змінюються та залежать від віку та наявності певних симптомів.
Що готовий запропонувати пансіонат « Sunny Park » ?
Пансіонат для людей похилого віку звільняє родичів від вирішення проблем, які неможливо вирішити самотужки, а перебування в ньому не слід розглядати як створення ізольованих умов. Саме навпаки — ізольованими слід вважати в першу чергу людей похилого віку, які зустрічають останні роки свого життя в стінах квартири, де вони позбавлені можливості спілкуватися з однолітками, і не зустрічають розуміння, тому що роки іноді беруть своє настільки, що повноцінне спілкування нерозривне зі знаннями про особливості старечої психології. Як би син не любив свого батька, але він не зможе зрозуміти, чому літній батько вдає, висловлює невдоволення, фантазує, іноді звинувачує в чомусь, що не відповідає дійсності. Розглядати об’єктивно поведінкові чинники похилого віку можуть лише фахівці.
Наш приватний пансіонат для людей похилого віку готовий надати:
- цілодобове спостереження, яке включає контроль стану здоров’я і спостереження за поведінкою;
- кваліфіковану лікарську допомогу та грамотний сестринський догляд;
- участь клінічних психологів, які мають спеціалізацію в галузі терапії та догляду за хворими людьми похилого віку;
- підвищений сервіс, функції якого будуються з урахуванням індивідуальних особливостей кожного пацієнта.
Наші співробітники мають профільну освіту, відповідні дипломи та сертифікати.
Ми продумали ненав’язливий розпорядок дня, оскільки не вважаємо, що наші підопічні повинні дотримуватись якогось режиму. Він лише рекомендується їм як найбільш оптимальний спосіб підтримки себе в найкращій формі. Багато часу люди похилого віку проводять на свіжому повітрі. Є всі умови для того, щоб мати своє хобі, займатися фізкультурою, читати книги та журнали, переглядати фільми. Велика увага приділяється дієтології. Літні люди отримують саме той раціон харчування, який відповідає їхньому соматичному статусу.
Надання нам турботи про людей похилого віку не можна розцінювати як зраду родичів, як це іноді малює уяву непосвячених людей. Не лише близькі, а й друзі можуть відвідувати наших підопічних у будь-який час. Розмістити тут людину можна на постійних підставах чи тимчасово. Ми прагнемо гнучкості, яка ґрунтується на розгляді індивідуальних особливостей різних життєвих ситуацій.
Ми чудово розуміємо, що багато людей не хочуть розлучатися зі своїми старими на довгий термін, але періодично відчувають потребу присвятити себе роботі, навчанню, можуть бути відправленими в тривалі відрядження або опинитися в якихось інших життєвих обставинах, що не дозволяють піклуватися про своїх старих родичів. .
У такому разі будь-який з наших пансіонатів зможе стати для людей похилого віку не просто тимчасовим притулком, але другим будинком. Багато хто з тих, хто опинився в стінах якогось із закладів тимчасово, а потім повернувся до домашніх умов, починає нудьгувати за наш дружній колектив.
Тому, а також через те, що кваліфікована медична допомога покращує стан, люди похилого віку самі прагнуть періодично повертатися в наш пансіонат. Ми продумали найбільш гнучку систему розцінок і вважаємо своєю місією створення умов, доступних для найширших верств населення.