Три стадії старіння: як в’яне тіло людини?

Природність процесу безперервного зростання складно надати сумніву: кожен народжується і рано чи пізно перериває свій життєвий шлях. Але помилково думати, що в’янення супроводжується хворобами та значним дискомфортом. Багато «дзвіночків» з’являються задовго до пенсійного віку і служать сигналами. Зараз вчені говорять про те, що існує три стадії старіння, а про те, як в’яне тіло людини, ми поговоримо нижче.

Вихід на пенсію – не перший етап старості

Розглядаючи конкретний вік, варто наголосити, що в’яне кожен організм по-своєму. Це індивідуальний процес, в якому враховується фактор генетики та способу існування. Вченим із Великобританії вдалося спростувати судження про те, що тіло зношується щохвилини від моменту народження. Вони дійшли висновку, що старіння протікає у три етапи:

  • I: сорок чотири роки.
  • ІІ: шістдесят років.
  • ІІІ: сімдесят вісім років.

Ці знання значно позначаються на методах діагностики та профілактики захворювань: тобто своєчасне виявлення гарантує продовження якісного життя.

Кількість білків у крові впливає на швидкість зношування організму

На останній із запропонованих до розгляду фаз відбуваються найглобальніші зміни, які також впливають на вміст білків та загалом на склад крові. Вчені припускають, що цей взаємозв’язок відкриє завісу не до кінця вивченого процесу.

Відповідні експериментальні роботи проводилися на мишах — старішим особам переливалася «молода» кров. Як результат — «оновлені» мишки почувалися краще і стали помітно активнішими.

Але про винахід «еліксиру безсмертя» говорити дуже рано, оскільки будь-яка теорія все ще предмет дискусії. Існують вже усталені думки щодо того, що сприяє покращенню якості життя. Наприклад, фахівець Олексій Безіменний вважає, що важлива фізична та мозкова активність, тому він радить людям похилого віку працювати. Звичайно, не йдеться про повноцінний робочий день або важку фізичну працю, швидше навпаки — мінімізувати ризик стресу і навантажень, дотримуватися гігієни сну, але при цьому приділяти увагу мозковій діяльності. Необхідно направити свої сили на те, щоб робота сприяла збереженню розумового потенціалу.

У якій формі можна вплинути на модель старіння?

Наголосимо, що будь-який фізіологічний процес індивідуальний. Все залежить від навичок, ведення життєвих процесів, генетики тощо. Тому геронтологи свідчать, що своєчасна діагностика здатна вирішити проблеми «осені життя». Якщо людина прислухається до свого стану, помічає незначні зміни – він самостійно продовжує своє існування.

Держава зі своїми інститутами має сприяти інформуванню населення про користь ЗОЖ та банально сприяти цьому. Фахівці радять: відмовитися від алкоголю та тютюнопаління , контролювати свій раціон та вагу, вимірювати артеріальний тиск та рівень холестерину, проводити своє дозвілля активно.

Двигуна активність – фактор, без якого не можна існувати

Вчені говорять, що необхідно збільшувати м’язову масу для того, щоб уповільнити процеси в’янення. Деякі anti-age програми, у тому числі і європейські — швейцарські, наприклад, включають прийом фармакологічних препаратів, які якраз спрямовані на збільшення маси м’язів. На думку геронтолога Ольги Ткачової , м’язи – орган ендокринної системи, який здатний виділяти велику кількість біологічно активних речовин.

Крім того, не варто мінімізувати вплив харчування на життєдіяльність. Якщо йдеться про довголіття, то варто обмежити споживання шкідливої їжі, вживати овочі та фрукти, достатню кількість жирів, білків та вуглеводів.

Слід контролювати рівень вітамінів та мікроелементів в організмі. Згодом в організмі перебудовується метаболічна система, зокрема змінюється функціонування шлунково-кишкового тракту — це призводить до того, що вітамін D не засвоюються.

Професія впливає на довголіття

Геронтологи підкреслюють, що чим більше знань засвоїв людина, чим вищий її рівень освіти — тим тривалішим буде його життя. Розумова активність змушує мозок перебувати у постійному тонусі.

Sunny Park, дом престарелых, депрессия, фрустрация, пенсия, гигиенаУ свою чергу необхідно регулювати рівень стресу. Існує «позитивний і негативний» стрес, перший – переживання від публічного виступу, які є поштовхом до розвитку та освоєння чогось нового. Другий має несприятливі наслідки. Людина не повинна занурюватися довго у цей стан і варто своєчасно зайнятися профілактикою та виробленням стійкості до дратівливих факторів.

Крім того, вагому частку уваги варто приділити психоемоційному стану людини — особливо у поважному віці. З приходом «осені життя» пенсіонер стикається з такими неприємними явищами, як депресія та фрустрація. Обидві ці недуги спричиняють низку інших проблем — втрату мотивації, дратівливість, зневіру. Це стає причиною розвитку тяжких захворювань. Необхідно звертатися до фахівця при перших тривожних симптомах і регулювати настрій старого. Іноді це складно реалізувати в домашніх умовах — тоді виникає питання визначення родича у відповідний заклад.

Будинок для людей літнього віку « Sunny Park » – безпечне місце для проведення старості

Фахівці пансіонату «Сонячний парк» оточать підопічного турботою 24/7. Вони допоможуть у складанні індивідуального раціону, промоніторять прийом фармацевтичних препаратів та дотримання рекомендацій експерта, організують активне дозвілля та стануть надійним плечем у скрутну хвилину. У стінах геріатричного санаторію пенсіонер почувається безпечно, але при цьому не ізольованим від зовнішнього світу — спілкування з родичами здійснюється як особисто, так і телефоном або мережею інтернет.